SYT exhibition

SYT Shorts

Secțiune curatoriată de Nicolae Constantin Tănase (regizor de film).

Participanti:

?
Echipa:
Andreea Cristea (17 ani, București)

Die Fliege
Echipa:
Raul Lile (18 ani, Arad)

Sofia
Echipa:
Cristian Niculae Theodor (18 ani, București)

Fetița cu chibrituri
Echipa:
Paul Victor (17 ani, București), Petru Mitinei (18 ani, București), Bianca Marinescu (17 ani, București)

București, unde ești?
Echipa:
Sara Budrala (18 ani, Cluj)

Fragmanet.
Echipa:
Vlad Țintaș (18 ani, Baia Mare)

Paște Ploaia
Echipa:
Anca Radu (16 ani, București)

Steaguri negre
Echipa:
Vlad Cristian Dragne (17 ani, București)

Nu există singurătate
Echipa:
Iulia Enkelana (19 ani, București), Paniti Roland (18 ani, Șimleu Silvaniei), Andra-Ioana Zlotu (19 ani, Onești)

Cine-i mâine?
Echipa:
Mihai Bostan, Iris Nedea (17 ani, Târgu Mureș), Bianca Pascaru (18 ani, Suceava)

Bucureștiul meu încă respiră
Echipa:
Dalaesia Cozorici (18 ani, București)

Iluzii
Echipa:
Andra Elena Condurache (17 ani, București)

SYT Drama

Secțiune curatoriată de Bobi Pricop (regizor de teatru).

Participanti:

Brainstorming
București

Atelierul de teatru
Botoșani

Gong
Roman

SYT Photo

Secțiune curatoriată de fotograful Mihai Barbu (fotograf).

Participanti:

Matei Bumbuț
16 ani, București
Colegiul Național Bilingv „George Coșbuc”

Raul Lile
18 ani, Arad
Liceul Teoretic „Adam Muller Guttenbrunn”

Maria Staicu
18 ani, București
Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza”

Alexandru Demian
16 ani, Baia Mare
Colegiul Economic „Nicolae Titulescu”

Bianca Isofache
18 ani, Târgoviște
Colegiul Național „Ienăchiță Văcărescu”

Vlad Morar
17 ani, Cluj-Napoca
Colegiul National „George Barițiu”

Răzvan Valentin Pop
18 ani, Baia Mare
Liceul Teoretic „Emil Racoviță”

Daniel Bercovici
17 ani, București
Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza”

Timeea Charchaci
18 ani, Bistrița
Liceul de Arte „Corneliu Baba”

Andrei Nicolae Asavei
16 ani, Piatra-Neamț
Colegiul Național „Calistrat Hogaș”

Tania Cristiana Voinea
17 ani, Călărași
Colegiul Național „Barbu Știrbei”

Ruxandra Mara Mare
17 ani, Bistrița
Colegiul Național „Liviu Rebreanu”

Răzvan-Constantin Pantor
19 ani, București
Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza”

Alexandra Corcode
17 ani, Bistrița
Colegiul National „Andrei Mureșanu”

Alexandru Butunoi
19 ani, București
Liceul Teoretic „Decebal”

SYT Visual Arts & Mixed Media

Secțiune curatoriată de Eugen Rădescu (curator & co-director Bucharest Biennale).

Participanti:

Andreea Cristea
18 ani, București
Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza”

Raul Lile
18 ani, Arad
Liceul Teoretic „Adam Muller Guttenbrunn”

Alexandra Moț
18 ani, Arad
Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi”

Călin Lucia
19 ani, Iași
Colegiul National de Artă „Octav Băncilă”

Cristian Niculae Theodor
18 ani, București
Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza”

Ana Cucu
16 ani, Brașov
Liceul de arte plastice H.M.T.

Luiza Niculușca
17 ani, București
Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza”

Alina Andreea Gheorghe
17 ani, București
Colegiul Național Bilingv „George Coșbuc”

Elisa Marin
14 ani, București
Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza”

Tudor Dobrescu
17 ani, București
Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza”

Luisa Balaban
17 ani, Brăila
Colegiul National „Gheorghe Munteanu Murgoci”

Vlad Andrușceac
19 ani, București
Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza”

Tudor Rădulescu
17 ani, București
Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza”

Matei Alexandrescu 
18 ani, București
Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza”

Tania Cristiana Voinea
17 ani, Călărași
Colegiul Național „Barbu Știrbei”

Diana Vlasa 
17 ani, Târgu Mureș
Liceul Vocațional de Artă