Ingrid Enache 17 ani, Constața Colegiul National de Arte „Regina Maria”

SYT exhibition

SYT Visual Arts & Mixed Media

Secțiune curatoriată de Eugen Rădescu (curator & co-director Bucharest Biennale).

Participanti:

Ingrid Enache
17 ani, Constața
Colegiul National de Arte „Regina Maria”

Gheorghe Teodor Papadopol
19 ani, Arad
Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi”

Erik Bobocea
18 ani, Bacău
Colegiul Național de Artă „George Apostu”

Andreea Cristea
17 ani, București
Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza”

Ana Olivia Poenariu
15 ani, Mândra Brașov
Colegiul Național „Radu Negru” Făgăraș

Alexandru Petrican
18 ani, Bistrița
Colegiul Național „Liviu Rebreanu”

Alexandra Moț
17 ani, Arad
Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi”

Alma Laura Parasca
17 ani, Constanța
Colegiul Național „Mihai Eminescu”

Alexandra Costea
17 ani, Brașov
Liceul „Andrei Mureșanu”

SYT Photo

Secțiune curatoriată de fotograful Andrei Pungovschi.

Participanti:

Andreea Cristea
17 ani, București
Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza”

Aleksandra Petrov
18 ani, Timișoara
Liceul Teoretic „Dositei Obradovici”

Alexandra Istrate
18 ani, Piatra Neamț
Colegiul Național „Calistrat Hogaș”

Codruța Irina Corocea
18 ani, Câmpulung Moldovenesc
Colegiul Naţional „Dragoş-Vodă”

Irisz Kovacs
17 ani București
Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza”

Lia Stefanescu
18 ani, București
Colegiul Naţional „Iulia Hașdeu”

Matei Bumbuț
15 ani, București
Colegiul Național Bilingv „George Coșbuc”

Sara Pongrac
17 ani, Cluj Napoca
Liceul de Coregrafie și Artă Dramatică „Octavian Stroia”

Vlad Morar
16 ani, Cluj Napoca
Colegiul Național „George Baritiu”

Irina Artenii
19 ani, București
Colegiul Național Bilingv „George Coșbuc”

SYT Shorts

Secțiune curatoriată de Adrian Sitaru (scenarist și regizor de film).

Participanti:

Bucureștiul în culori
Echipa:
Alexandra Damian

DR.
Echipa:
Paul Dogioiu, Matei Dumitru

Experiment nr. 1
Echipa:
Alexandru Gorghe

Iaurt pe balcon
Echipa:
Diana Smeu

Inis
Echipa:
Alexandra Dumitrana, Ingrid Enache

Operațiunea Cheeki Breeki
Echipa:
Matei Zgâmboi

Pixu’, Fata și Maneaua
Echipa:
Ștefan Iordache, Patricia Suciu, Sara Pongrac

Să te cunosc
Echipa:
Alin Ciuchi, Elena Dumitru

Se poate viziona în Mod Portret
Echipa:
Ștefan Iordache

Și planetele filosofează
Echipa:
Ștefan Iordache, Patricia Suciu, Sara Pongrac

SYT Music

Secțiune curatoriată de Vladimir Proca (toboșar Robin and the Backstabbers).

Participanti:

DJ Farium
Timișoara

Mozai’C
Motru

The Pyjamas
București

SYT Drama

Secțiune curatoriată de Gianina Cărbunariu (dramaturgă, regizoare & manager de teatru).

Participanti:

3,14
Buzău

Atelierul de teatru
Botoșani

Seism
Focșani